pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2011
  • wyświetleń: 3074

Na co idą pieniądze z koncesji?

Obywatele skontrolują, w jaki sposób wydawane są pieniądze ze sprzedaży alkoholu - w kilkunastu miejscowościach, między innymi w Pszczynie, ruszył program monitorowania tzw. funduszu korkowego, realizowany w ramach projektu Mocna Straż Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.

Korkowe to pieniądze z zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Zgodnie z prawem, mają one służyć wspieraniu profilaktyki alkoholizmu i narkomanii. Czy jest tak rzeczywiście, sprawdzą w swoich gminach mieszkańcy, których do roli strażników obywatelskich przygotowało Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.

Jako pierwsze pod społeczną lupę trafią: Katowice, Malbork, Morąg, Oława, Opole, Orzysz, Pszczyna, Rabka-Zdrój, Ruda Śląska, Rybnik, Skarżysko-Kamienna, Stronie Śląskie, Strzegom, Szczecin, Świecie i Wrocław.

Strażnicy skupią się na efektywności i przejrzystości pozyskiwania oraz wydawania korkowego, będą się też przyglądać gminnej polityce zapobiegania i rozwiązywania problemu uzależnień. Projekt "Mocna Straż" finansowany jest ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

new / pless.pl
źródło: money.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.