pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2011
  • wyświetleń: 6244

Wydziały Starostwa w Zarządcówce

Nie ma chętnych na dzierżawę pomieszczeń w zabytkowej Zarządcówce. Wobec tego zarząd powiatu zadecydował, że budynek zostanie zagospodarowany jako obiekt administracyjny i zostaną tu przeniesione wydziały starostwa, które dziś mają swoją siedzibę przy ul. Chopina.

Co dalej z Zarządcówką?
Zabytkowa Zarządcówka


Od dwóch lat powiat starał się bezskutecznie znaleźć najemcę lokali w budynku przy ulicy Korfantego w Pszczynie.

Początkowo obiekt miała przejąć prokuratura (obecnie na ul. 3 Maja), ale - choć rozmowy trwały wiele miesięcy - ostatecznie do sprzedaży Zarządcówki nie doszło. W rezultacie powiat poszukiwał dzierżawcy, ogłaszając przetargi. Również one nie przyniosły efektu, bo nie zgłosił się nikt chętny.

Zarząd Powiatu zadecydował, że do budynku przeniesie wydziały Starostwa Powiatowego: wydział architektury i budownictwa, a także Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Za lokale przy ulicy Chopina, z których dziś korzystają te jednostki, powiat płaci Lasom Państwowym 50 tysięcy złotych rocznie.

Niewykluczone, że część pomieszczeń zostanie oddana do użytku administracji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pszczynie.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.