pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2011
  • wyświetleń: 4438

Goczałkowice: remonty dróg

W Goczałkowicach-Zdroju trwa remont ulicy Źródlanej, wkrótce ruszą również prace przy przebudowie ulic Głównej i Uzdrowiskowej. Na dwie ostatnie udało się pozyskać środki z budżetu państwa oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zgodnie z podpisaną umową i przedstawionym harmonogramem robót w tym roku wykonany zostanie cały odcinek gruntowy ulicy Źródlanej, zaś w roku przyszłym przebudowana zostanie pozostała jej część na nawierzchnię z kostki brukowej. Ponadto wymieniony będzie wodociąg i zmodernizowana nawierzchnia na ul. Róż. Całkowite zakończenie prac przewidziano na 30 czerwca 2012r.

Jak informuje Urząd Gminy, w pierwszej połowie lipca rozpocznie się również realizacja 2 innych projektów drogowych. Pierwszy przewiduje przebudowę ul. Uzdrowiskowej na odcinku od drogi krajowej nr 1 do Sanatorium "Stokrotka". Prace będą wykonywane w trzech etapach:
- od drogi krajowej nr 1 do ronda "Pod bocianem" wykonana zostanie przebudowa drogi wraz z odwodnieniem i udrożnieniem przydrożnego rowu. Na tym odcinku wykonana będzie nawierzchnia asfaltowa.
-od ronda do sanatorium "Stokrotka" również zostanie wykonane odwodnienie drogi, chodnik z kostki brukowej, zaś na jezdni odtworzony będzie bruk, który na części tego odcinka przykryty był asfaltem,
-w ostatnim etapie zostanie wykonany chodnik wzdłuż ulicy Borowinowej, co spowoduje powstanie bezpiecznego traktu spacerowego.

Drugie zadanie dotyczy przebudowy ul. Głównej od wyremontowanej części do ul. Jeziornej i wykonany zostanie chodnik od ul. Św. Anny również do ul. Jeziornej.

new / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.