pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2011
  • wyświetleń: 2561

Wyjazd OPS do Dinozatorlandu

W dniu ostatnim dniu czerwca Ośrodek Pomocy Społecznej w Goczałkowicach-Zdroju zorganizował wycieczkę integracyjną do Parku Ruchomych Dinozaurów w Zatorze. W wycieczce udział wzięły osoby niepełnosprawne oraz członkowie Klubu dla Dorosłych uczestniczący w projekcie "Bądźmy razem", realizowanym we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Dinozatorland


Park jest wspaniałym miejscem do spędzania czasu. Oprócz ruchomych dinozaurów na przyjezdnych czekają w Parku inne atrakcje wkomponowane w cały kompleks jak: elektryczne huśtawki w kształcie dinozaurów, gigantyczne jaja służące zabawie, piaskownica odkrywcy, czyli stanowisko wykopaliskowe dla najmłodszych, szkielety i czaszki dinozaurów, figury pierwszych ludzi, kolekcja minerałów i skamieniałości. Jest tu również multimedialna sala dydaktyczna, w której prowadzone są zajęcia na temat historii dinozaurów.

Głównym punktem programu wycieczki był spacer ścieżką edukacyjną wytyczona w lesie, wśród pięknych, starych drzew. Tutaj można było podziwiać ok. 70 gadów różnej wielkości, które robią wrażenie nie tylko na najmłodszych. Te prehistoryczne zwierzęta wykonane w naturalnej wielkości, z elastycznego tworzywa przypominającego skórę zachwycały rozmiarami i odgłosami. Poza tym uczestnikom wycieczki zaserwowano wóz "Bonanza" oraz seans w kinie 5D.

Kino 5D to takie niezwykłe kino, w którym wycieczkowicze stali się żywymi uczestnikami świata prezentowanego w filmie o tematyce ściśle związanej z Parkiem. Zaawansowane technologie umożliwiły uczestnikom seansu odczuwanie zapachów i warunków klimatycznych, a ruchoma platforma z fotelami sprawiła że poczuli drżenie ziemi wywołane przez kroczące dinozaury.

Wyjazd doszedł do skutku dzięki sponsorom, którzy pokryli koszty dojazdu, bilety wstępu oraz poczęstunek. W wycieczce wzięło udział 19 osób.

Maria Ożarowska / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.