pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2011
  • wyświetleń: 9400

Wyróżniona przez rektora UŚ

Natalia Ruman, która otrzymała wyróżnienie Jego Magnificencji Rektora UŚ za działalność na rzecz społeczności akademickiej i lokalnej, spotkała się w pszczyńskim ratuszu z burmistrzem Dariuszem Skrobolem oraz zastępcą burmistrza Grażyną Goszcz.

Natalia Ruman
fot. UM Pszczyna


Wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Śląskiego świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu w pracę naukową oraz w działalność społeczną. W czerwcu ukazała się pierwsza autorska książka Natalii Ruman pt. "Duszpasterstwo parafialne w Dekanacie Bytomskim pod koniec XVIII wieku".

Pani Natalia jest magistrem pedagogiki i teologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest także doktorantką Wydziału Teologicznego UŚ oraz asystentem Zakładu Teorii i Historii Wychowania UŚ w Cieszynie. Pracuje również jako katechetka w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. W pszczyńskiej Bibliotece Pedagogicznej zainicjowała wiele lokalnych wystaw. Jak sama opowiada, ma już pomysł na kolejną pracę naukową.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zobacz także