pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 czerwca 2011
  • wyświetleń: 11198

Zamkną dworzec PKP w Piasku?

Dworzec kolejowy w Piasku może zostać zamknięty. PKP SA nie stać na jego dalsze utrzymanie i wiele wskazuje na to, że jeśli nie dojdzie do porozumienia z gminą, to pasażerowie nie będą już mogli z niego korzystać.

dworzec, piasek
fot. kolej.one.pl


29 maja PKP SA wystosowały pismo do burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola z informacją, iż z powodów ekonomicznych nie są w stanie zagwarantować dalszego utrzymania dworca kolejowego w Piasku.

Traktując zamknięcie dworca jako ostateczność zwrócili się z trzema propozycjami. W pierwszym wariancie przejęcie dworca przez samorząd (gminę Pszczyna) tytułem własności. Kolejna możliwość to przejęcie dworca przez samorząd w wieloletnią dzierżawę i wreszcie wariant trzeci - wraz z innymi partnerami założenie spółki o charakterze związku transportowego, zarządzającej dworcem.

PKP czeka na odpowiedź w terminie miesiąca, na który wariant gmina jest w stanie wyrazić zgodę, w przypadku braku odpowiedzi może dojść do terminowego zamknięcia dworca kolejowego bądź znaczące ograniczenie jego działalności, tak by PKP mogło zminimalizować koszty jego utrzymania.

new / pless.pl, źródło: piasek.one.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.