pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 czerwca 2011
  • 24 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 47557

Gabriela Placha oficjalnie wójtem

We wtorek 23 sierpnia na sesji Rady Gminy Gabriela Placha złożyła ślubowanie i oficjalnie zaczęła pełnić funkcję wójta gminy Goczałkowice-Zdrój. Przypomnijmy, że w drugiej turze przedterminowych wyborów pokonała Adama Maćkowskiego.

Gabriela Placha
Gabriela Placha została wybrana wójtem Goczałkowic-Zdroju · fot. gabrielaplacha.pl


Głosowanie odbyło się 7 sierpnia. Do urn w pięciu obwodach wyborczych poszło 2357 osób (frekwencja wyniosła 45%). Większość, 1287 osób zagłosowało na Gabrielę Plachę. Adam Maćkowski uzyskał 1050 głosów.

W pierwszej turze, która odbyła się dwa tygodnie wcześniej (24 lipca), do urn poszło aż 2563 wyborców (frekwencja wyniosła 49%), lecz żaden z kandydatów nie zdobył wymaganej większości ponad 50% głosów. Najwięcej głosów zdobyła Gabriela Placha, jedyna kobieta na liście kandydatów. Zagłosowało na nią 933 mieszkańców (36,4%). W drugiej turze wystartuje także Adam Maćkowski, na którego głos oddało 721 mieszkańców (28,1%).

Józef Pabin zebrał w Goczałkowicach-Zdroju 571 głosów (22,2%), natomiast Adam Zuber - 254 głosy (9,9%). Najmniejszym zaufaniem wyborcy obdarzyli Mariana Waliczka, który zdobył 70 głosów (2,7%).

Gabriela Placha uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Goczałkowicach-Zdroju, a w latach 1983-87 do Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Jestem absolwentką Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Ukończyłam także studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakresie administracji publicznej oraz kierunek elektroniczna administracja publiczna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Uzyskała akredytację oraz certyfikat Krajowego Systemu Przygotowań do Funduszy Strukturalnych przy Fundacji Edukacji Ekonomicznej pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

W Urzędzie Gminy w Goczałkowicach-Zdroju pracuje nieprzerwanie od 1 czerwca 1992 roku. Pracowała na stanowiskach od młodszego referenta, poprzez inspektora ds. rolnictwa i ochrony środowiska, zastępcy kierownika oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, po zastępcę wójta gminy, przez ostatnie miesiące przejmując zadania i kompetencje wójta.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.