pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2011
  • 23 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 8228

Rozwiązano umowę na fotoradary

To koniec współpracy gminy Pszczyna z firmą, która w naszym mieście ustawiała fotoradary i wyłapywała zbyt szybkich kierowców. Choć umowę rozwiązano i urządzenia znikną z dróg, to osoby, którym już zdjęcie zrobiono - nie mogą spać spokojnie.

Fotoradary trafiły do prokuratury


Zdjęcia były robione z nieoznakowanego pojazdu przez pracowników prywatnej firmy z Pomorza, którą wynajęły poprzednie władze gminy. Cel był szczytny: wyłapać drogowych piratów i zwiększyć bezpieczeństwo na pszczyńskich drogach.

Na podstawie zdjęć mandaty wystawiała straż miejska. Ich wysokość oscylowała w przedziale od 50 do kilkuset złotych. Korzyści z nich czerpał jednak nie tylko samorząd (przeznaczając je na progi zwalniające, parking i uliczne oświetlenie), ale także prywatna firma - 80 złotych od każdego mandatu.

Wystarczyło pół roku, by zarejestrować kilkanaście tysięcy wykroczeń. Zdarzało się, że jeden kierowca otrzymał nawet kilka mandatów. To sprawiło, że mieszkańcy zaczęli protestować i wysyłać do ratusza skargi, twierdząc między innymi, że fotoradary nie są legalne.

new / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.