pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3172

2 tygodnie na złożenie deklaracji

- Zbliża się finał rozliczeń podatkowych; do ostatecznego terminu, tj. 2 maja pozostały tylko 2 tygodnie - przypomina Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie Bogusław Szarzyński.

Urząd Skarbowy - Dzień otwarty
fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Do tej pory wpłynęło ponad 32 tysiące zeznań; jeszcze czekamy na złożenie 11 tysięcy zeznań. W formie elektroniczne wpłynęło ponad 2300 zeznań, co stanowi 7,3 ogółu złożonych zeznań. Na bieżąco realizujemy zwroty nadpłat. Ponad 17 milionów złotych trafiło już do podatników; to nadpłaty wynikające z prawie 14 tysięcy zeznań.
Blisko w 57% zeznań zawarto wskazanie 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego. Stanowi to kwotę ponad 799 tysięcy zł.

Przypominam, że mieszkańcy gmin wiejskich będą mieli możliwość skorzystania z pomocy pracowników Urzędu 27 kwietnia w godzinach od 7.30 do 14.30. Wtedy będziemy dyżurować w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu, Urzędzie Gminy w Pawłowicach i Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Woli.

Urząd Skarbowy w Pszczynie w tym "gorącym" okresie czynny będzie w poniedziałki od 7.00 do 18.00; od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00.

W ostatni tydzień kwietnia (26-29 kwietnia) będziemy dyżurować do godziny 18.00.

Jednocześnie zapraszam wszystkich chcących dokonać rozliczenia z fiskusem w najbliższą sobotę - 30 kwietnia. Będzie to sobota robocza w Urzędzie i wówczas będziemy przyjmować zeznania roczne w godzinach od 7.00 do 15.00.

Nie czekajmy z rozliczeniem na ostatni moment; oszczędźmy czas i nerwy. Jeżeli jest to możliwe, to skorzystajmy z e-deklaracji. To prosty, łatwy i mało pracochłonny sposób złożenia zeznania.
Również do 2 maja wszystkie OPP czekają na nasze wsparcie. Liczy się każda złotówka.

Bogusław Szarzyński - Naczelnik Urzędu Skarbowego / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.