pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 5634

Dzień angielskiego w SP nr 4

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj

W środę 30 marca w Szkole Podstawowej nr 4 im. J. Pukowca w Pszczynie odbył się Dzień Języka Angielskiego. Został on zorganizowany przez pracujących tam nauczycieli języka angielskiego Monikę Kamińską-Folwarczny i Beatę Surowiecką.

W ramach Dnia Języka Angielskiego odbył się konkurs, który składał się z wielu zadań przeznaczony dla uczniów klas IV- VI. Zmagania z językiem angielskim dotyczyły ogólnej wiedzy o krajach anglojęzycznych, w szczególności Wielkiej Brytanii oraz sprawdzały praktyczne umiejętności z zakresu słownictwa i gramatyki.

Dzień angielski w SP nr 4 · fot. M. Kamińska


Uczniowie klas IV- VI zostali podzieleni na pięć dziesięcioosobowych grup i mieli za zadanie wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu: geografii, historii i kultury, ale i refleksem w udzielaniu odpowiedzi. W tym czasie pozostali uczniowie w mniejszych grupach wykonywali pracę plastyczną- plakat, który miał prezentować najważniejsze informacje o sportowcu lub grupie muzycznej, piosenkarzu z z krajów anglojęzycznych.

W dalszej części konkursu uczniowie rozwiązywali quizy, rebusy które zawierały wiele trudnych i podchwytliwych pytań. Wszystkie drużyny bardzo się przygotowały do naszego konkursu, jednakże w ostatecznym rozrachunku w kategorii znajomości krajów anglojęzycznych oraz gramatyki i słownictwa zwyciężyła drużyna IV w składzie: Edyta Czernecka, Ziemba Zosia, Skapczyk Dominika, Szweda Oliwia, Gamża Wacek, Olszewska Karolina, Niemiec Mateusz, Nowakowski Szymon, Domagała Sebastian.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody, a uczestnicy naszego konkursu drobne upominki. Zostały one zakupione ze środków Rady Rodziców działającej przy SP 4 w Pszczynie. Część upominków zawdzięczamy także wydawnictwu Oxford. Wszystkim sponsorom w imieniu nagrodzonych i organizatorów składamy serdeczne podziękowania.

Dzień Języka Angielskiego cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem wśród uczniów i z pewnością będzie kontynuowany w kolejnych latach.

M. Kamińska / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj