pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 1665

Goście ze Słowacji w Pawłowicach

Przez dwa dni, 7 i 8 kwietnia, w gminie Pawłowice gościła delegacja z miejscowości Teplička nad Váhom. Starosta Viliam Mrázik oraz radne: Magdaléna Šeligová, Anna Ponechalová (obie na co dzień pracują w jednej z tamtejszych szkół podstawowych) oraz Anna Hudeková mieli okazję poznać naszą gminę i porozmawiać o dalszym rozwoju współpracy.

Pamiątkowe zdjęcie przy tablicy miast partnerskich
Pamiątkowe zdjęcie przy tablicy miast partnerskich. · fot. UG Pawłowice


Nasi goście odwiedzili wszystkie sołectwa naszej gminy na dłużej zatrzymując się w Centrum Sportowo- Edukacyjnym w Pawłowicach, w Pniówku - podczas zwiedzania kopalni oraz Pielgrzymowicach, gdzie zobaczyli hodowlę suma afrykańskiego Marka Króla oraz gospodarstwo agroturystyczne rodziny Penkalów. Na zakończenie w Gminnym Ośrodku Kultury obejrzeli jeszcze najnowsze przedstawienie grupy Teatralny Bzik "Orfeusz i Eurydyka".

Dotychczasowa współpraca ze Słowacją układa się dobrze. Słowacka młodzież brała udział w wymianach młodzieżowych organizowanych w Pawłowicach czy warsztatach curlingu. Słowacy brali również udział w jednym z Festiwali Twórczości Szkolnej. Natomiast z Pawłowic do Słowacji pojechał m. in. Dziecięcy Zespół Regionalny i grupa ministrantów. Goście i gospodarze wspólnie zdecydowali, że zależy im na rozwijaniu kontaktów między mieszkańcami i stałej współpracy. Postanowiono, że co roku przynajmniej jedna grupa polska pojedzie do Tepliczki, a jedna grupa ze Słowacji przyjedzie do nas.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.