pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2973

Gimnazjaliści jadą na Węgry

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

W dniach 14 - 16 kwietnia uczniowie klasy II d Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju będą przebywać na Węgrzech, w zaprzyjaźnionej gminie Parasznya.

Wyjazd ten stanowi główną nagrodę ufundowana przez Gminę w szkolnym "Konkursie o Tytuł Klasy Roku", którego finał od pewnego czasu odbywa się w pierwszym dniu wiosny. Ideą Konkursu jest m.in. promowanie młodych talentów oraz rozwijanie zainteresowań językiem, kulturą i współczesnością krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Klasa II d uzyskała ten zaszczytny tytuł w ubiegłym roku. Droga do zwycięstwa wiodła m.in. poprzez prezentację kraju anglojęzycznego leżącego poza Europą; młodzież z II d wybrała Indie.

Współpraca Gimnazjum ze Szkołą w Parasznyi trwa 6 lat. Każdego roku w kwietniu gimnazjaliści biorą udział w uroczystościach organizowanych z okazji Święta Patrona czyli Dniach Baroszowskich. Na tę okoliczność uczniowie przygotowali w tym roku specjalny program pod hasłem "Zwyczaje Nocy Świętojańskiej". W programie wizyty przewiduje się również mecz koszykówki pomiędzy reprezentacjami zaprzyjaźnionych szkół, zwiedzanie Miszkolca i okolicy, wycieczkę do Parku Narodowego Aggtelek i jaskinii Baradla.

Park Narodowy Aggtelek znajduje się na pograniczu węgiersko-słowackim. Ze względu na niezwykłe bogactwo zachowanych form skalnych oraz specyficzne warunki naturalne panujące na tym terenie, Park został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Z kolei jaskinia Baradla jest największą, najdłuższą i jedną z najpiękniejszych grot na Węgrzech. I warto ją obejrzeć bo jest po prostu bajkowa, jak to określił jeden z uczniów przebywających z wizytą na Węgrzech w poprzednich latach.

Maria Ożarowska / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj