pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2011
  • wyświetleń: 7985

Konkursy w Gimnazjum nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

W marcu w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbył się VIII konkurs językowy "Z językiem polskim za pan brat" i X konkurs teatralny "Bliżej teatru".

Wzięli w nich udział gimnazjaliści z okolicznych gimnazjów.
W konkursie "Z językiem polskim za pan brat" uczniowie zmagali się
z zawiłościami rodzimego języka, pokazali, że znają gwarę śląską w mowie i... śpiewie.

W efekcie okazało się, że najlepiej z niuansami języka polskiego radzą sobie: Magdalena Smogorzewska z PG 2 Pawłowice (I miejsce), Damian Antosz z PG 4 z Pszczyny i Karolina Niesyto z PG 1 z Woli (II miejsce) oraz Marta Król z PG 2 Pawłowice i Katarzyna Staszczyk PG 2 Wola (III miejsce). Dorota Pudełko otrzymała dodatkowe wyróżnienie za świetną interpretację tekstu gwarowego.
W konkursie krasomówczym Dorota Pudełko i Anna Michalska z PG4 Pszczyna zdobyły I miejsce a Ewelina Gruszka i Mateusz Czech z Kryr miejsce II.

Konkurs w Gimnazjum nr 2 w Pszczynie · fot. III LO


W konkursie wokalnym I miejsce zdobył zespół z PG 2 w Pawłowicach oraz Katarzyna Michalska z PG 2 Pszczyna.

W konkursie teatralnym, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Różne oblicza mężczyzny" nastąpił prawdziwy wysyp talentów. Uczniowie pokazali swoje zdolności w recytacji, inscenizacji scenicznej oraz w śpiewie. Ogółem wystąpiło prawie 100 uczniów z 6 gimnazjów naszego powiatu.

W kategorii "Inscenizacja" przyznano dwa I miejsca: zespołowi z gimnazjum w Kryrach oraz zespołowi z Radostowic. Wyróżniono Małgorzatę Nowak z Radostowic oraz Łukasza Rawskiego i Artura Ptasińskiego z Kryr za wspaniała grę aktorską. III miejsce przypadło zespołowi teatralnemu z Woli, a IV zespołowi z PG 4 Pszczyna.

W kategorii "Recytacja" bezkonkurencyjny okazał się Karol Myśliński
z PG 1 Pszczyna (I miejsce), a następnie Julia Leśniewska z PG 1 Pszczyna .(II miejsce) i Anna Michalska z PG 4 Pszczyna (III miejsce)
Wiele emocji wzbudził konkurs wokalny. Uczestnicy zaprezentowali wspaniały repertuar oraz wykazali się umiejętnościami wokalnymi. I miejsce zdobyła Michalina Wituła z Kryr, II miejsce Dorota Bieniek z PG 4 Pszczyna i dwa III miejsca: Julia Leśniewska z PG 1 Pszczyna oraz Monika Wiatr z PG 4 Pszczyna.

Wielkie podziękowania należą się również nauczycielom, którzy przygotowują uczniów do konkursów, szczególnie artystycznych. Mamy nadzieję, że ci młodzi zdolni ludzie będą rozwijali swoje talenty między innymi w klasie artystycznej III LO w Pszczynie.

źródło: III LO

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj