pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2011
  • wyświetleń: 3109

Sukcesy uczniów Gimnazjum nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie" podaj

Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ogólnopolskim Konkursie "Pozytywne Treści Online Dla Dzieci".

Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1


Zakończył się krajowy etap europejskiego konkursu "Pozytywne treści online dla dzieci". Polskimi zwycięzcami konkursu zostali Wierszedladzieci.pl oraz Superpilot.cba.pl. Superpilot to bohater strony internetowej przygotowanej przez uczniów Publicznego Gimnazjum Nr1 w Pszczynie: Wojtka Fronia, Aleksandry Klimczak i Alicji Marciniak.

Celem konkursu było zainspirowanie twórców internetowych do przygotowania pozytywnych treści online dla dzieci i młodzieży (w wieku 6-12 lat) oraz wskazanie serwisów, spełniających warunki konkursu, które już funkcjonują w sieci.

Forma zgłaszanych stron i serwisów była dowolna - w konkursie mogły wziąć udział zarówno serwisy internetowe, jak i gry, animacje lub materiały multimedialne. Warunkiem była ich dostępność w sieci. Zgłoszenia przyjmowane były w dwóch kategoriach:organizacje i osoby dorosłe (w wieku 18 lat i powyżej) oraz młodzież w wieku 12-17 lat (indywidualnie lub grupowo).

Strona uczniów PG1 będzie teraz reprezentować Polskę i wraz z uczestnikami z 13 państw Unii Europejskiej walczyć o tytuł najlepszego serwisu online/projektu dla dzieci, który edukuje, rozwija wyobraźnię i umiejętności, a także zachęca do aktywnego udziału w życiu społecznym.

Europejskich zwycięzców konkursu poznamy w czerwcu, zmierzą się o prestiżowy puchar Komisji Europejskiej. Dla autorów wyróżnionych na poziomie narodowym, organizatorzy i partnerzy konkursu przygotowali dodatkowo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs organizuje Komisja Europejska wraz z krajowymi centrami programu Safer Internet. W Polsce za jego przeprowadzenie odpowiadają Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem konkursu jest Fundacja Orange.

Treści zgłoszone do krajowego etapu konkursu były oceniane przez jury składające się z ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie. Przy ocenie projektów brano pod uwagę ich atrakcyjność, wiarygodność, bezpieczeństwo i korzyści dla odbiorców docelowych.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych uczniów za etap europejski!

Agnieszka Kania / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie" podaj