pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2011
  • wyświetleń: 6566

Kierowca niemal potrącił 10-latka

Mandat w wysokości 350 złotych i 8 punktów karnych został nałożony na kierującego, który w środę na przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego w Jastrzębiu Zdroju nie ustąpił pierwszeństwa dziecku. Chłopiec musiał uciec z przejścia, by uniknąć potrącenia. Świadkiem całej sytuacji była policjantka.

Idący do szkoły chłopiec przechodził przez przejście na wysokości stacji BP w stronę ulicy Śląskiej. 10-latek wszedł na jezdnię, w chwili kiedy samochody znajdujące się na prawym pasie ustąpiły mu pierwszeństwa. Pierwszeństwa dziecku nie udzielił natomiast kierowca jadący w tym samym kierunku lewym pasem ruchu, czym zmusił pieszego do ucieczki z jezdni.

Świadkiem sytuacji była policjantka, która zapamiętał markę i numery rejestracyjne pojazdu. W południe, w kilka godzin od zdarzenia 21-letni kierowca mieszkający w Pawłowicach został ukarany mandatem karnym za wyżej opisane wykroczenie przez policjantów z Pszczyny. Chłopcu na szczęście nic się nie stało.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.