pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2011
  • wyświetleń: 2720

Akcja NURD - 2011 Rok Pieszego

To już trzeci rok akcji mającej przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drodze pieszych. Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych wypadkach karanie poprzez nałożenie mandatu to sposoby wpłynięcia na świadomość niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli w skrócie NURD.

Akcja NURD - 2011 Rok Pieszego
Wzorowo oznaczony rowerzysta z powiatu pszczyńskiego. fot. Policja


Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w dużej mierze zależy od nich samych a z pewnością od zapewnia ich widoczność. We wtorek w ramach przeprowadzanej akcji "NURD" policjanci z Pszczyny szczególnie zwracali uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów. Do najczęstszych wykroczeń zaliczono przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych i na czerwonym świetle.

Wzrok stróżów prawa przykuł jednak starszy pan, który prowadził rower. Mężczyzna miał ubraną fluorescencyjną, widoczną z daleka kurtkę. Tak wzorcowo oznaczonego rowerzystę policjanci postanowili wyróżnić, wręczając mu - dla jego czwórki wnuków - płytki "Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze", odblaskowe smycze na telefon z logo kampanii "Włącz myślenie" oraz ulotki "Przechodniu pamiętaj! Samochód nie zatrzyma się w miejscu!" wraz z kalendarzem na ten rok. Pszczynianin w rozmowie z funkcjonariuszami zaznaczył, że tak piękną, odblaskową kurtkę dostał w prezencie i nigdzie się bez niej nie rusza.

Wszystkim mieszkańcom naszego powiatu pszczyńska policja życzymy takich prezentów i jak najmniejszej ilości niebezpiecznych sytuacji na drodze.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.