pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lutego 2011
  • wyświetleń: 3716

Spotkanie z Jolantą Reisch

Co zrobić by nie bać się ćmy? I co to jest cyrkulacja wody...? Po co nam wyobraźnia? Dlaczego warto czytać \? I  co to jest bajka? - to tylko część pytań, na które odpowiedziała pierwszakom z Miedźnej, Frydku i Woli  pisarka Jolanta Reisch podczas spotkania  autorskiego, które odbyło się 23 lutego.

Spotkanie z Jolantą Reisch


Spotkanie z Jolantą Reisch


Bohaterami swoich książeczek uczyniła: Ćmę, Fasolkę i Kropelkę wody. Autorka pięknym językiem opisuje ich przygody, rozbudza u dzieci ciekawość świata, pozwala poznać prawa rządzące przyrodą i pokazuje jak ważna jest przyjaźń i szacunek dla każdego stworzenia, nawet tak dokuczliwego jak ćma czy komarzyca. 

Pisarka zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy, pomagającej zrozumieć otaczający je świat. Wystarczyło zamknąć oczy, by wyobrazić sobie co czuje fasolka, która po "opuszczeniu" przytulnego naczynka z wodą, ustawionego na parapecie okna, zamieszkała w ogrodzie. Jak zmienił się świat oglądany do tej pory przez szybkę? Prosta zabawa a jak różne wyobrażenia wyzwalała u dzieci.

Inną formą pobudzenie wyobraźni zaproponowaną przez autorkę było wymyślenie historyjki do ilustracji. Trzeba przyznać, że dzieci wymyślały bardzo ciekawe opowiadania. Na koniec spotkania można było zadać pytania i było tych pytań całkiem sporo. A potem nastąpiło już tylko oczekiwanie na autograf pisarki.

GBP Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.