pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lutego 2011
  • wyświetleń: 4598

Uczniowie III LO u burmistrza

W połowie lutego grupa uczniów z III LO w Pszczynie, klasy o profilu europejsko-lingwistycznym, przeprowadziła wywiad z Burmistrzem Pszczyny dotyczący ekologii.

Przedsięwzięcie ma związek z realizowanym w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie europejskim projektem Comeniusa, zatytułowanym Młodzi Reporterzy Europy. W projekcie tym ZS1 współpracuje ze szkołami z Hiszpanii i Litwy.

Uczniowie III LO u burmistrza · fot. III LO


W trakcie wizyty uczniowie rozmawiali z Burmistrzem Dariuszem Skrobolem o sposobach dbania o ekologię w okręgu miasta Pszczyna oraz na temat planów miasta związanych z tym zagadnieniem. Uzyskanymi informacjami zamierzają podzielić się ze swoimi partnerami z Litwy i Hiszpanii, w trakcie najbliższej wizyty w Hiszpanii.

Uczniowie i nauczyciele ZS1 zamierzają kontynuować działania proekologiczne i prozdrowotne w tym roku, oraz oczekują wizyty swoich partnerów w Pszczynie na przełomie kwietnia i maja. Wtedy też nastąpi podsumowanie dwuletnich działań w europejskim projekcie Comeniusa.

Koordynator projektu - Lucyna Nocoń-Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.