pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lutego 2011
  • wyświetleń: 4888

Podatki: Naczelnik o e-deklaracjach

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie Bogusław Szarzyński przesyła informacje na temat e-deklaracji. Poniżej publikujemy treść komunikatu.

Wyjaśnienia Urzędu Skarbowego
Urząd Skarbowy w Pszczynie


Miło mi poinformować, że bezpłatny system e-Deklaracje zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Największą jednak popularnością cieszy się wśród podatników składających zeznanie PIT-37.

W 2011 roku złożono już poprzez system ogółem 412 zeznań, w tym 286 zeznań PIT37. W analogicznym okresie roku ubiegłego złożono elektronicznie ogółem 125 zeznań, w tym 106 zeznań PIT37.

Cieszy mnie wzrost zainteresowania tą formą rozliczenia z fiskusem, bowiem przynosi ona wymierne korzyści zarówno dla podatnika, jak i urzędu skarbowego. Podnosi bowiem jakość obsługi podatnika poprzez m.in. skrócenie czasu załatwiania spraw podatkowych. Ponadto eliminuje „ręczne” podpisywanie i wysyłanie dokumentów, a co za tym idzie oszczędza czas związany z przygotowaniem i wysyłką dokumentów, a przede wszystkim wiąże się z oszczędnościami środków finansowych związanych z opłaceniem wysyłki bądź osobistym dostarczeniem deklaracji do Urzędu. Eliminuje również ryzyko zagubienia deklaracji np. przez pośrednika pocztowego.

Elektroniczna forma rozliczeń daje możliwość wyekspediowania deklaracji z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Pragnę tutaj zachęcić wszystkich do odwiedzenia specjalnie wyznaczonego punktu komputerowego w Sali Obsługi Klienta, który znajduje się na parterze w segmencie D Urzędu. Tam można skorzystać z bezpłatnej aplikacji i bez stania w kolejkach wysłać swoje zeznanie (konieczne jest zabranie ze sobą kopii zeznania za 2009r. w celu dokonania identyfikacji przez system).

Licząc na dalszy wzrost zainteresowania mieszkańców powiatu pszczyńskiego elektroniczną formą rozliczeń, pozostaje ze skarbowym pozdrowieniem.

Bogusław Szarzyński - Naczelnik

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.