pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lutego 2011
  • wyświetleń: 2369

Milion złotych na ochronę zabytków

Można starać się o dotacje w ramach konkursu wniosków na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane w 2011 przy zabytkach wpisanych do rejestru.

Milion złotych na ochronę zabytków
Palais w Pszczynie


W tym roku Zarząd Województwa przeznaczył milion złotych na realizację projektów związanych z konserwacją tzw. zabytków ruchomych, jak np. rzeźby, obrazy, polichromie, rękodzieło artystyczne. Dofinansowanie jest też przeznaczone na kontynuację prac konserwatorskich z lat ubiegłych, niezależnie od źródła pozyskanych wcześniej dotacji.

Wsparcie w ramach konkursu można pozyskać m.in. na ekspertyzy i badania konserwatorskie, projekty budowlane oraz dotyczące odtworzenia kompozycji wnętrz. Wsparcie może być także przeznaczone na prace konserwatorskie oraz zabezpieczające budynki, jak izolacje, instalacje przeciwwłamaniowe i przeciwpożarowe .

Dotacja może być udzielona każdemu, kto jest właścicielem lub posiadaczem zabytku, znajdującego się w województwie śląskim i wpisanego do rejestru zabytków. Konkurs nie obejmuje zabytków w posiadaniu jednostek organizacyjnych zaliczanych do sektora finansów publicznych.

W tym roku wnioski można składać w ramach dwóch naborów. Pierwszy termin to 4 marca, a drugi 30 czerwca. W przypadku, gdy wszystkie środki finansowe zostaną w całości wykorzystane
na projekty zgłoszone w pierwszej edycji, drugi nabór nie zostanie przeprowadzony.

W ubiegłym roku w ten sposób Zarząd Województwa Śląskiego dofinansował 11 projektów na łączną kwotę ok. 908 tys. złotych.

new / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.