pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 lutego 2011
  • wyświetleń: 6577

Będzie przebudowa Urzędu Gminy

Na ten rok zaplanowane jest rozpoczęcie przebudowy budynku Urzędu Gminy w Pawłowicach. Niezbyt przestronny i nieciekawy obiekt zbudowany w latach 70., nie tylko zmieni swój wygląd, ale przede wszystkim stanie się bardziej funkcjonalny.

Będzie przebudowa Urzędu Gminy
Pracownia Projektowa F11 - f-11.pl


W ankietach przeprowadzanych przez urząd dotyczących oceny funkcjonowania instytucji mieszkańcy m. in. zwracali uwagę na potrzebę utworzenia przestronnej sali narad, tak, aby chętni mieszkańcy mogli w komfortowych warunkach uczestniczyć w sesjach rady gminy. W budynku powiększonym o dodatkowe skrzydło znajdzie się wystarczająco dużo miejsca dla sali, która pomieści wszystkich zainteresowanych obradami rady gminy.

Będzie przebudowa Urzędu Gminy · fot. Pracownia Projektowa F11 - f-11.pl


W rozbudowanym obiekcie na parterze znajdzie się również Sala Ślubów i Punkt Obsługi Klienta. Poza tym wszystkie biura urzędu znajdą się w jednym budynku, a nie, tak jak teraz, w dwóch (dawniej nawet w trzech!). Chociaż odległość między nimi pozwala na swobodne przejście piechotą z jednego do drugiego, to jednak dla klientów stanowi to utrudnienie i dezorientuje szczególnie tych, którzy sporadycznie załatwiają urzędowe sprawy.

Projekt przebudowy przygotowała Pracownia Architektoniczna F11 z Krakowa. Ta sama, która zaprojektowała oddane do użytku w ubiegłym roku przedszkole w Pielgrzymowicach. Budynek swoim stylem ma nawiązywać do obiektów już znajdujących się przy rynku. Będzie miał ceglaną elewację i lukarny na dachu. Wejście od strony rynku będzie swym kształtem przypominało koronę - elementu herbu gminy. Charakterystycznym motywem ratuszowym będzie wieża z zegarem znajdująca się nad głównym wejściem.

Realizacja inwestycji najprawdopodobniej rozpocznie się w czerwcu, po uzyskaniu stosownych pozwoleń i rozstrzygnięciu przetargu, w którym zostanie wybrany wykonawca prac. Władze Pawłowic mają świadomość, że rozbudowa urzędu będzie uciążliwa dla mieszkańców, dlatego postarają się jak najszybciej zakończyć inwestycję. Prace będą trwać około półtora roku.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.