pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2011
  • wyświetleń: 6501

100 złotych za zasłonięcie tablicy

Policjanci przypominają, że kodeks drogowy zabrania kierowcy zasłaniania tablic rejestracyjnych. Grozi za to mandat w wysokości 100 zł.

Funkcjonariusze z pszczyńskiej drogówki przestrzegają wszystkich kierowców, którzy chcąc uniknąć płacenia mandatów za fotki z fotoradaru ściągają przednią tablicę lub ją zasłaniają.

Kwestia widoczności i czytelności tablic jest określona także w rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Określa ono, że oświetlenie tablicy rejestracyjnej powinno zapewniać możliwość odczytania znaków na tablicy rejestracyjnej w nocy.

Zgodnie z innym rozporządzeniem ministra infrastruktury, dotyczącym rejestracji i oznaczania pojazdów, obowiązkiem każdego kierowcy jest utrzymywanie tablic rejestracyjnych w takim stanie, aby były one czytelne.

Zatem, przysłonięcie jednej z cyfr na tablicy rejestracyjnej suchym liściem, jej ubłocenie, odpięcie lub zastosowanie innej praktyki mającej uchronić przed mandatem podczas kontroli drogowej z całą pewnością nie uchroni przed problemami.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.