pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 lutego 2011
  • wyświetleń: 3455

Rolnik z Poręby wyróżniony

Ryszard Klimczyk z Poręby został uznany przez Redakcję "Agro" wzorowym Agroprzedsiębiorcą RP 2010. Przypominamy, że Pan Ryszard, prowadzący wraz z żoną Marią jest już posiadaczem prestiżowego tytułu Wicemistrza Krajowego Agroligi 2005 w kategorii Rolnicy oraz laureatem wielu ogólnopolskich i regionalnych list i rankingów.

Prowadzi rodzinne, wielopokoleniowe gospodarstwo specjalizujące się w produkcji mleka w Porębie, w powiecie pszczyńskim. Pan Ryszard Klimczyk zajmuje się, nieprzerwanie od 1972r., wyłącznie hodowlą zarodową bydła mlecznego. Obecnie stado bydła liczy ok. 150 szt., w tym 64 krowy mleczne.

Gospodarstwo Rolne Bydła Zarodowego Klimczyk kontynuuje bogate rodzinne tradycje w hodowli bydła mlecznego – kontrola użytkowości mlecznej jest prowadzona nieprzerwanie od ponad 80 lat. Dzięki temu możliwa jest właściwa selekcja w stadzie krów i osiąganie bardzo wysokiej wydajności – w 2009 r. od jednej krowy otrzymano średnio ponad 11 tys. kg mleka, a 11 z nich nawet powyżej 16 tys. kg.

Od kilku lat w swoich pracach selekcyjnych zaczyna bardziej niż na mleczność stawiać na długowieczność krów i większą zawartość białka w mleku. Obora, w której przebywają ”HF-ki”, jest w pełni zautomatyzowana i skomputeryzowana, „łaciatki” dojone są 3 razy dziennie, zawsze o jednakowej porze. Każda sztuka ma przygotowaną indywidualną dawkę żywieniową, złożoną ze smakowitych, łatwostrawnych i dobrze przyswajalnych pasz. Gospodarstwo to posiada jedną z najnowocześniejszych hal udojowych w kraju, jak i najnowszej generacji park maszynowy.

Gospodarstwo jest systematycznie odwiedzane przez krajowych i zagranicznych hodowców bydła oraz ściśle współpracuje z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie i Instytutem Zootechniki w Balicach.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.