pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 lutego 2011
  • wyświetleń: 1085

Gminne dopłaty: Ograniczenie niskiej emisji w gmin

Gmina Pawłowice od 1998 roku wspiera działania mieszkańców służące ochronie powietrza. Do 2009 r. pieniądze na dopłaty do wymianę źródeł ciepła pochodziły z Gminnego Funduszu na Rzecz Ochrony Środowiska. Po ustawowej likwidacji tychże funduszy, a tym samym niemożliwością realizacji dopłat w dotychczasowym trybie, Rada Gminy podjęła w 2010 roku nową uchwałę, pozwalającą udzielać dopłat do wymiany kotłów i montażu układów solarnych na nowych zasadach określonych w odpowiednim regulaminie. Pieniądze na dopłaty pochodzą z budżetu gminy. Są to opłaty, które wpływają do budżetu z faktu tzw. korzystania ze środowiska (np. opłata za wycinkę drzew, kary). W ubiegłym roku kwota dofinansowań wyniosła ok. 200 tys. zł.

W związku z kolejną zmianą ustawy, na najbliższej sesji, 15 lutego, radni podjęli dostosowaną do nowych przepisów uchwałę w sprawie udzielenia dotacji do inwestycji służących ochronie powietrza polegających na wymianie źródeł ciepła oraz montażu układów solarnych w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Pawłowice.

B. Cyganek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.