pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 lutego 2011
  • wyświetleń: 11029

Kara za przywłaszczenie telefonu?

Znajdując przedmiot, w pierwszej kolejności powinniśmy starać się ustalić jego właściciela. Jeśli tego nie zrobimy i przywłaszczymy sobie rzecz, może grozić nam kara. Przekonało się o tym dwóch mieszkańców Pszczyny.

Przed miesiącem 20-latek znalazł leżący na ulicy telefon marki Nokia. Po dwóch dniach użytkowania przekazał go swojemu bratu. Obydwoje używali aparatu jakby był ich własnością.

Tymczasem zaginięcie telefonu o wartości 600 złotych zostało zgłoszone policji. Funkcjonariuszom udało się ustalić nowych użytkowników. Jeden z braci usłyszał zarzut paserstwa, drugi - przywłaszczenia znalezionej rzeczy. O ich losie zadecyduje sąd i prokurator.

Policja przypomina, że w wypadku znalezienia przedmiotu należy poczynić wszelkie kroki, które pomogą ustalić pierwotnego właściciela. Warto to zrobić, bowiem za przywłaszczenie rzeczy znalezionej, sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do roku.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.