pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lutego 2011
  • wyświetleń: 2190

Dzień Angielski w Chrobrym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

W tym roku Dzień Angielski w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego będzie miał wyjątkową oprawę. Wszystko za sprawą konsula USA - Jeffreya Vicka, który będzie gościł w szkole.

Dzień Angielski w Chrobrym
Liceum im. Bolesława Chrobrego


Jak co roku liceum stara się popularyzować kulturę i język krajów anglojęzycznych oraz promować uczniów, którzy dodatkowo, poza swoimi zajęciami, przygotowują projekty, prezentację, dyskusje i występy artystyczne.

Tegoroczne obchody zostały przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego i historii. Będą się koncentrować na patriotyzmie obywateli USA, pokażą genezę rewolucji amerykańskiej i uzyskanie niepodległości. Zaprezentowane zostaną też najważniejsze dokumenty, w tym: Deklaracja Niepodległości i Konstytucja Amerykańska.

Dzień Angielski zakończy się debatą oxfordzką przygotowaną przez uczniów klas trzecich, którzy zastanowią się, czy istnieje nadal "american dream", czy jest raczej "sen europejski". Drugim tematem będzie odpowiedź na pytanie, dokąd zmierza kultura amerykańska, jak postrzegamy ekonomię nowoczesnych państw.

W projekcie wezmą też udział uczniowie Liceum Ekonomicznego w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: LO Chrobry

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj