pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lutego 2011
  • wyświetleń: 8523

Konkurs na piekarza i cukiernika

W dniu 11 i 12 stycznia odbył się w Lublińcu XVI Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w PSzczynie reprezentował Mateusz Bankiel. Równolegle przeprowadzony został XVI Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, gdzie uczestnikami konkursu byli: Kinga Błaszczyk oraz Łukasz Adamus również z PZS Nr 1.

Konkurs na piekarza i cukiernika · fot. PZS1


Tematem przewodnim tych turniejów był "Świat baśni i bajek". Turniej składał się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. W części praktycznej cukiernicy wykonywali ciasteczka bankietowe, składali oraz dekorowali torty oraz modelowali figurki marcepanowe, piekarze natomiast wykonywali chleb ozdobny, bułki, rogal, chałki, weki. Cześć teoretyczna składała się z testu złożonego z 30 zadań.

Kinga Błaszczyk zajęła III miejsce w zawodzie cukiernik, Mateusz Bankiel natomiast III miejsce w zawodzie piekarz.

Za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu dziękujemy właścicielom zakładów, w których uczestnicy konkursu odbywają zajęcia praktyczne tj. Cukiernia "Niedźbała" s.c. M. Stania, A.D. Stania, Piekarnia - Ciastkarnia "Jasiek" S.C, Piekarni PSS Jedność

Patrycja Lekki-Małek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.