pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lutego 2011
  • wyświetleń: 9631

Za parking zapłacimy telefonem

Za nami:

Od lutego za parkowanie w Pszczynie możemy zapłacić za pomocą telefonu komórkowego. Jak zapewnia Urząd Miejski, płacenie tym sposobem będzie szybkie, łatwe i niezwykle wygodne.

Za parking zapłacimy telefonem
Parking na Placu Targowym


1 lutego uruchomiony został serwis płatności mobilnych CityPay, który umożliwia dokonywanie płatności za parking przy użyciu telefonu komórkowego, dowolnej marki oraz niezależnie od posiadanego abonamentu i umowy z operatorem. Aby płacić w ten sposób wystarczy zarejestrować się w serwisie CityPay. Nie są przy tym potrzebne dane osobowe, a jedynie numer telefonu komórkowego, z którego będą dokonywane płatności oraz numer rejestracyjny samochodu.

- System CityPay to odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy od dawna prosili o szybszy i łatwiejszy sposób płacenia za parking - wyjaśnia UM. Z podobnych systemów mogą już korzystać mieszkańcy Warszawy, Gdyni, Częstochowy, Włocławka, Białegostoku i Kielc.

Jak to działa? Wystarczy wpłacić na specjalne konto pieniądze. System je zaksięguje. Przyjeżdżamy na parking i zostawiamy samochód. Dzwonimy pod specjalny numer telefonu. Za pomocą menu głosowego wybieramy czas parkowania. Otrzymujemy potwierdzenie transakcji. Efekty? Nie będziemy już szukać parkomatów, których jest w mieście tylko 25 lub wściekać się, że są popsute.

Choć liczba użytkowników telefonów komórkowych w Polsce stale rośnie, to wciąż niewiele osób wykorzystuje je do płatności. Czy wprowadzana innowacja zmieni nasze przyzwyczajenia?

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.