pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 listopada 2003
  • wyświetleń: 1195

Dziesięciolecie partnerstwa

Pszczyna oraz niemieckie Bergisch Gladbach obchodzą w tym roku 10-lecie współpracy partnerskiej. Umowa partnerska podpisana została 24 kwietnia 1993 roku w Niemczech, w sali sesyjnej ratusza w Bensbergu (dzielnicy Bergisch Gladbach).

W tym samym miejscu 28 listopada 2003 roku odbędzie się skromna uroczystość jubileuszowa. Spotkają się na niej inicjatorzy współpracy, władze samorządowe, radni oraz przede wszystkim ci mieszkańcy Bergisch Gladbach, którzy od lat aktywnie włączają się w przedsięwzięcia organizowane w ramach polsko-niemieckiej przyjaźni.

Oprawa muzyczna uroczystości należeć będzie do pszczyńskich artystów (Damian Stania, Krzysztof Jarczok). W spotkaniu obok burmistrza Henryka Studzieńskiego uczestniczyć także będzie były przewodniczący rady miejskiej, Józef Hurny, który 10 lat temu złożył swój podpis na akcie zawarcia partnerstwa pomiędzy Pszczyną i Bergisch Gladbach.

(b)

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.