pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2010
  • wyświetleń: 3085

Partnerska wizyta z Węgier

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

W dniach 10-12 września Goczałkowice-Zdrój i gimnazjum gościło młodzież z opiekunami i przedstawicieli zaprzyjaźnionej węgierskiej gminy Parasznya.

Partnerska wizyta z Węgier
fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Partnerska wizyta sprzyjała doskonaleniu komunikacji w języku angielskim oraz przybliżyła walory turystyczne Gminy i bliskiej Pszczyny. Już w piątek młodzież obu szkół rozegrała partnerskie mecze w koszykówkę i współzawodniczyła sprawnościowo.

Sobota upłynęła na zwiedzaniu Muzeum Zamkowego w Pszczynie, przyglądaniu się dostojnym żubrom w pokazowej zagrodzie i podziwianiu panoramy z korony zapory goczałkowickiej. Sobotnie popołudnie węgierscy goście spędzili na krytej pływalni.

Wszystkim bardzo podobała się nasza okolica i sam budynek gimnazjum. Podkreślano widoczny wszędzie porządek i wypielęgnowane obejścia. Żałowali tylko, że muszą nas pożegnać przed dożynkowymi uroczystościami.

Nawiązana przed kilku laty współpraca między gminami a krótko później między szkołami być może znajdzie kontynuację w przyszłym roku, ponieważ gimnazjaliści zostali zaproszeni na Dni Baroszowskie w maju przyszłego roku.

B.Smolarek / UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj