pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2010
  • wyświetleń: 14128

Wola: Pismo ws. elektrowni

W minionym tygodniu do Wójta Gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego wpłynęło pismo od firmy RWE, tłumaczące powody rezygnacji z inwestycji na terenie kopalni w Woli. Powstać miała w tym miejscu elektrownia.

Wola: Pismo ws. elektrowni
Kopalnia w Woli


Treść pisma:

od ponad dwóch lat wspólny projekt Kampanii Węglowej i RWE dot. Budowy bloku energetycznego na terenie byłej kopalni Czeczott w Woli mieliśmy możliwość poznania Gminy Miedźna jako świetnego partnera, którego przedstawicieli charakteryzowały zawsze kompetencja, solidność i gotowość do wspólnego podejmowania wyzwań.

Pomimo wspólnych wysiłków Kampanii Węglowej i RWE uzyskane końcowe wyniki przeprowadzonych prac i analiz wykazały. Że opłacalność naszego projektu nie spełnia założonych wymagań i nie pozwala nam podjęcie decyzji o jego realizacji.

Również aktualna strategia dot. Przyszłości energetyki Unii Europejskiej - a szczególnie niepewność kosztów emisji CO2 - utrudnia budowę w UE elektrowni opalanych węglem kamiennym.

W związku z powyższym pragniemy poinformować Pana Wójta, że RWE podjęło decyzję o zaprzestaniu dalszej realizacji i zakończeniu projektu Czeczott.

Pragniemy podziękować Panu, jak również złożyć na Pana ręce nasze podziękowania dla Rady Gminy oraz pracowników Urzędu Gminy Miedźna za dotychczas okazywane wsparcie.

new
źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.