pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 września 2010
  • wyświetleń: 5149

Joga, tai chi - wznawiamy zajęcia!

Artykuł sponsorowany:

JOGA, TAI CHI - wznawiamy zajęcia!

JOGA dla początkujących!
Zapisy i pierwsze zajęcia odbędą się w dniu:
06.09.2010 (poniedziałek) godz.18,00 do 19,30
07.09.2010 (wtorek) godz.18,00 do 19,30
09.09.2010 (czwartek) godz.18,00 do 19,30

Ćwiczenia odbywać się będą na sali Saddha Bala w Centrum Terapii Naturalnych - Pszczyna ul.Łowiecka 19a.

Zgłoszenia telefoniczne 32 214 50 38, 607 692 905 w godz.10-18.

Ilość miejsc ograniczona! Grupy maksymalnie 8 osób!

cena: 1x w tygodniu- 50,00zł/miesiąc, 2x w tygodniu - 80,00zł/miesiąc
Zapraszamy!

TAI CHI - zaczynamy zajęcia od 06.09.2010 - środa!

Zapisy : tel. 607 69 29 05 lub należy przyjść na zajęcia!
Środa godz.18-20, mała sala gimnastyczna Zespół Szkół nr 1
Pszczyna, ul Kazimierza Wielkiego 1
Koszt miesięczny zajęć wynosi 50,00zł.

Tai chi jest ciągiem naturalnych ruchów wykonywanych powoli w ustalonej kolejności i zestawionych w taki sposób, aby stan zdrowia ćwiczącego uległ poprawie dzięki zmniejszeniu napięcia w ciele, polepszeniu krążenia i oddechu oraz uspokojenia serca i umysłu. Wykonywanie każdego ruchu angażuje całe ciało w sposób zrównoważony i zharmonizowany. Nie występuje nadmierny wysiłek czy nadwyrężenie żadnej części ciała i żadna część ciała nie zostaje wyizolowana od czerpania rzeczywistych korzyści płynących z ćwiczenia.

Nie jest to sztuka, którą należy/można szybko opanować; tu potrzeba wytrwałości i cierpliwości. Zauważany postęp w rozwoju swoich umiejętności dokonujący się przez tygodnie, miesiące i lata pozwala na rozwinięcie zaufania do możliwości własnego ciała.

Korzyści zdrowotne Tai Chi są liczne i dobrze udokumentowane. Przegląd literatury medycznej prowadzony przez medycznych doradców Stowarzyszenia Taoistycznego Tai Chi wykazał udokumentowane dowody na następujące efekty regularnej praktyki Tai Chi:
1. Tai Chi to umiarkowane ćwiczenie wpływające na układ krążenia, ze znacznym wpływem na funkcjonowanie płuc
2. Tai Chi korzystnie wpływa na zmianę profilu lipidów, zwiększając możliwości ćwiczenia Tai Chi w skuteczniejszym prewencyjnym przeciwdziałaniu arteriosklerozie
3. Tai Chi to jedno z niewielu ćwiczeń odpowiednich dla wszystkich osób bez względu na ich ograniczenia - można ćwiczyć na krześle i w łóżku. Udowodniono również wpływ na poprawę codziennego funkcjonowania osób z reumatyzmem, artretyzmem, chorobą Parkinsona, SM
4. Tai Chi pomaga w usprawnianiu układu immunologicznego
5. Tai Chi poprawia postawę i pomaga w redukowaniu zwyrodnień kręgosłupa
6. Tai Chi to ćwiczenie podczas którego cały czas utrzymujemy swój ciężar, co zwiększa możliwości korzyści dla utrzymania gęstości kości, daje stabilność w dolnej części pleców
7. Tai Chi jest oceniane jako niezwykle skuteczne ćwiczenie przeciwdziałające upadkom w starszym wieku
8. Tai Chi wspomaga krążenie krwi i limfy
9. Tai Chi to przyjemność i radość pracy z własnym ciałem
Ponieważ ciąg wykonywany jest na stojąco, utrzymywanie własnego ciężaru ciała oddziałuje na kształtowanie kośćca oraz przeciwdziała osteoporozie. Korzyści ćwiczenia Tai Chi wychodzą daleko poza tylko polepszanie fizycznego zdrowia. Koncentracja i pamięć potrzebne są by opanować sekwencję 108 ruchów tworzących ciąg. Dodatkowa korzyść to kontakt z innymi ludźmi nastawionymi na ten sam cel - poprawa zdrowia i pragnącymi czynić to poprzez uprawianie tej przyjemnej formy ćwiczeń.

JOGA

"Joga pozwala na nowo odkryć poczucie pełni w życiu, w którym już nie będziecie się czuli tak, jakbyście ciągle próbowali złożyć w całość potłuczone kawałki. Joga pozwala odnaleźć spokój wewnętrzny, który nie da się zburzyć i zmącić przez ciągły stres i życiowe zmagania. Joga pozwala znaleźć nowy rodzaj wolności, o którego istnieniu być może nawet nie wiecie"(B.K.S.IYENGAR)

Joga nie jest ani sportem, ani religią. Nie ma znaczenia czy uprawiasz ją, żeby poprawić kondycję, złagodzić stres, znaleźć oświecenie czy powrócić do zdrowia. Joga pomoże Ci w tym aspekcie na którym ci zależy.

Korzyści dla ciała :
- wzmacnia mięśnie, zmienia postrzeganie własnego ciała;
- uelastycznia stawy;
- poprawia równowagę i koncentrację;
- ogólnie wzmacnia poprzez trening izometryczny;
- obdarowuje niewyczerpaną energią;
- poprawia układ krążenia i funkcjonowanie narządów-w tym mózgu;
- łagodzi różnego rodzaju bóle i sztywność;
- koryguje postawę...

Wszyscy mamy wybór... Możemy żyć na "drodze szybkiego ruchu" gnając od jednego doświadczenia do drugiego, aż wreszcie któregoś dnia nie będziemy w stanie się ruszyć.
Możemy też zjechać z autostrady i podążać spokojniejszymi drogami na których ważniejsze od prędkości będą umiejętności kierowcy. Na koniec wszyscy możemy dotrzeć do punktu przeznaczenia, lecz odmienne drogi wywrą wpływ na stan naszego ciała i umysłu w chwili przybycia...

Większość ludzi pragnie tego samego. Pragnie fizycznego i psychicznego zdrowia, zrozumienia, mądrości i wolności. Joga, jak ją rozumieli mędrcy, miała zaspokajać wszystkie ludzkie potrzeby doprowadzające do wszechogarniającej pełni.

Każdy może wyruszyć w wewnętrzną podróż. Lecz aby stać się istotą duchową, nie można zapomnieć o istnieniu ciała. Dla większości z nas, cierpiących do pewnego stopnia z powodu ograniczeń i ułomności fizycznych, jak najszybsze rozpoczęcie praktyki jogi, pozwoli nabrać sił do ekscytującej podróży. Korzyści będą proporcjonalne do poświęconego czasu i włożonego wysiłku- począwszy od umiejętności zasznurowania własnych butów w wieku osiemdziesięciu lat, po możliwość smakowania esencji samego życia...

Zapraszamy!

Centrum Terapii Naturalnych
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku 10-18
Ul. Łowiecka 19a, Pszczyna
www.terapiastresu.pl target=_blank class=dodaj>www.terapiastresu.pl
www.kammal.pl target=_blank class=dodaj>www.kammal.pl