pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 4207

Gimnazjum nr 3 zaprasza

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II należy do Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

Budynek gimnazjum składa się z 23 sal lekcyjnych. Uczniowie mogą korzystać: z nowocześnie wyposażonych pracowni komputerowych, ze stałym dostępem do internetu, pracowni multimedialnej; z biblioteki z czytelnią oraz sali gimnastycznej i boiska szkolnego. Na terenie placówki od 2006 roku działa system monitoringu, który podnosi bezpieczeństwo gimnazjalistów podczas przerw i zajęć lekcyjnych. Grono pedagogiczne stanowią nauczyciele z wysokimi kwalifikacjami, którzy z oddaniem a przede wszystkim pasją przekazują wiedzę swoim uczniom.

Uczniowie biorą aktywny udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty. PG 3 może pochwalić się dużą liczbą olimpijczyków z takich przedmiotów jak: język polski, geografia, chemia, biologia, matematyka. Ponad to uczniowie osiągają sukcesy w międzynarodowych, ogólnopolskich oraz powiatowych konkursach przedmiotowych: w Ogólnopolskich Konkursach z Języka Angielskiego "Olimpus" oraz "Albus"; w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "Olimpus"; w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"; w powiatowych konkursach z biologii, chemii, historii, języka polskiego, języka niemieckiego, języka angielskiego, fizyki.

"Trójka" z pewnością dba o harmonijny rozwój swoich uczniów. Młodzież nie tylko zdobywa wiedzę, ale również rozwija osobiste pasje i zainteresowania. Nasi sportowcy zdobywają podczas rywalizacji okręgowych wiele tytułów mistrzowskich i pucharów. Oferujemy uczniom różnego rodzaju kółka zainteresowań: zespół wokalny "ET AMOR"; Koło Teatralne; Koło Gitarowe; Koło Dziennikarskie zajmujące się wydawaniem szkolnej gazetki "Drewienko"; Klub Turystyczno- Krajoznawczy "Wichura" uznany w tym roku za najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo- Turystyczny w Polsce.

Gimnazjaliści w czasie trwania roku szkolnego poszerzają swoja wiedzę biorąc udział w wycieczkach dydaktycznych np: do Sądu Grodzkiego, Głosu Pszczyńskiego, Sejmiku Śląskiego, Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Muzeum Auschwitz- Birkenau. Co roku organizowane są dla uczniów ciekawe wycieczki krajowe i zagraniczne.

Dlaczego warto wybrać nasze gimnazjum? Bo to właśnie "Trójka" jest miejscem, w którym uczeń po ukończeniu szkoły podstawowej z pewnością rozwinie swoje zainteresowania związane z nauką i nie tylko, oraz odczuje miłą i przyjazną mu atmosferę.

Sylwia Tęczar, Anita Kristof

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj