pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 lipca 2010
  • wyświetleń: 18596

Elwo skończyło działalność

To koniec największego zakładu produkcyjnego w Pszczynie. W piątek prawie 250 pracowników Fabryki Elektrofiltrów Elwo trafiło na bruk. Część załogi oprócz pracy straciło także dach nad głową. Trzydzieści rodzin musi wyprowadzić się z hotelu pracowniczego, który także trafi pod młotek.

Elwo skończyło działalność
Klepsydra przy kościele na os. Piastów, fot. Yankee / klub pless.pl


Jedynym ratunkiem mógł być nowy inwestor. Syndyk ogłosił ostatni przetarg na sprzedaż zakładu, ale do przetargu nikt nie przystąpił.

Problemy firmy skutecznie odstraszyły potencjalnych nabywców. Zakład cztery razy wystawiano na sprzedaż, ale chętnych nie było. Syndyk tłumaczy, że zrobił wszystko co mógł, by Elwo trafiło w dobre ręce.

Zakład jest pierwszą ofiarą spekulacji na rynku walutowym. Na takich transakcjach stracił miliony złotych i wtedy zaczęły się problemy. To był początek końca.

Elwo złożyło wniosek o upadłość, ale zakład nadal realizował zagraniczne kontrakty. W ubiegłym roku pracownicy założyli spółkę i chcieli przejąć firmę, ale nie zostali dopuszczeni do przetargu. Teraz muszą szukać pracy.

new / pless.pl, źródło: Ewa Grudniok, Aktualności TVP Katowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.