pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 lipca 2010
  • wyświetleń: 3417

Podliczono straty po powodzi

20 lipca komisja popowodziowa z Urzędu Wojewódzkiego w trakcie całodziennej lustracji w terenie dokonała weryfikacji strat na drogach powiatowych, zarządzanych przez pszczyńskie starostwo (także mostów, przepustów, rowów), które szczególnie ucierpiały w trakcie tegorocznej powodzi.

Łącznie straty na drogach (przepustach i rowach) wyszacowano na ponad 2,1 mln zł, dodatkowo remonty lub przebudowa 4 mostów (wszystkie na terenie gminy Pszczyna) może kosztować ok. 4,3 mln zł.

W gminie Pszczyna zostało uszkodzonych 10 dróg, 3 w gminie Miedźna oraz po 1 w gminach Pawłowice, Kobiór i Goczałkowice. Długość uszkodzonych dróg wynosi ponad 13 km.

Powiat nie może jednak wydać na naprawę szkód popowodziowych więcej niż otrzyma środków z dotacji rządowej (ok. 1,5 mln zł). Obecnie trwa weryfikacja kosztorysów. Na realizację niektórych zadań będą musiały być ogłoszone przetargi, gdyż zniszczenia wyszacowane zostały nawet na kilkaset tysięcy złotych. Ostateczne – zweryfikowane- kosztorysy muszą być zaakceptowane przez instytucję rządową, zanim ruszą remonty.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.