pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2010
  • wyświetleń: 4713

DW 933 w Pniówku otwarta

W środę otwarto DW 933 w Pniówku. Droga była zamknięta od majowej powodzi. Jak już informowaliśmy, od soboty instalowane były dreny odwadniające korpus drogi.

Reklama

DW 933 w Pniówku otwarta
Prace na DW 933 w Pniówku, fot. ZDW


Prace zostały zakończone i specjaliści ZDW w Katowicach, nadzorujący roboty podjęli decyzję o tymczasowym otwarciu drogi. Ciągle odcinek ten będzie obserwowany. Na razie nie jest możliwy ruch pojazdów ciężarowych, bowiem nasiąknięty wodą korpus drogi sprawia, że nawierzchnia nie ma odpowiedniej nośności.

Dlatego dopuszczono do ruchu jedynie pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.

new / pless.pl, źródło: ZDW Katowice

---

Informacja z 20 lipca

Trwają prace przy instalacji drenów w korpusie DW 933 w Pniówku. W sobotę, 17 lipca ekipy budowlane wykonały cztery wykopy w poprzek drogi. Potwierdziła się wcześniejsze diagnoza ZDW w Katowicach wyjaśniająca niedostateczną nośność drogi. Jej przyczyną woda utrzymującą się w korpusie DW 933

Z powodu eksploatacji górniczej, kilkadziesiąt hektarów terenu uległo obniżeniu i stało się terenem bezodpływowym. Kop. "Pniówek", która wydobywa węgiel w tym, wypompowuje stąd wodę. Po majowej powodzi stan wody utrzymywał się ponad dwa metry nad najniżej położonym fragmentem nawierzchni drogi. Teraz, mimo utrzymujących się wysokich temperatur woda nie spłynęła jeszcze z korpusu drogi.

Eksperci zaproponowali wykonanie drenów, które pozwolą szybciej osuszyć korpus DW 933. Dodatkowo, kopalnia obniży jeszcze bardziej lustro wody zalegającej wokół drogi, które utrzymuje się zaledwie metr poniżej powierzchni jezdni. Dzisiaj trwają prace przy zagęszczeniu gruntu w zasypanych wykopach. Potem położona będzie nowa nawierzchnia.

Wydaje się, że w ciągu kilku tygodni uda się osuszyć drogę na tyle, by mógł się tu odbywać ruch pojazdów ciężarowych.

new / pless.pl, źródło: ZDW Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.