pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2010
  • wyświetleń: 23187

Rudołtowice: plantacja marihuany

Pszczyńscy śledczy ustalili i zatrzymali 20-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który jest podejrzewany o prowadzenie nielegalnej uprawy marihuany.

Reklama

Rudołtowice: plantacja marihuany
Donice z marihuaną, fot. KPP Pszczyna


W Rudołtowicach, w leśnym zagajniku, został przyłapany przez policjantów na tym jak podlewał rośliny, które mogą posłużyć do produkcji środków odurzających. W lesie, gdzie został zatrzymany mężczyzna znaleziono 79 sztuk sadzonek konopi indyjskich posadzonych w plastikowych donicach, worki z ziemią i odżywką do kwiatów oraz butle z wodą. Teraz, za tego typu działalność bielszczaninowi grozi nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Funkcjonariusze policji zajmujący się tą sprawą spodziewali się natknąć na „opiekuna sadzonek” od pewnego już czasu. Ich cierpliwość została nagrodzona we wtorek, kiedy to w oddalonym od głównej drogi, zacisznym leśnym zagajniku, zjawił się młody mężczyzna z butelkami z wodą. Jak się później okazało, przyniesiona na miejsce przestępstwa woda miała posłużyć do utrzymania uprawy w dobrej kondycji. Policjanci upewniwszy się, że mają do czynienia z typowanym przez siebie mężczyzną natychmiast przystąpili do jego zatrzymania. Oczywiście, nie obyło się bez pościgu.

Widać „młody ogrodnik” należycie odrobił zadanie domowe, bowiem jego mini-leśna plantacja konopi indyjskich była bardzo zadbana. Zabezpieczona drutem kolczastym przed zwierzyną leśną i wyposażona w niezbędne produkty mające przyspieszyć wzrost roślin i polepszyć ich kondycję spokojnie rosła w leśnym zaciszu. Rośliny były posadzone w dużych donicach, rozstawione w małych grupkach, po kilka w różnych miejscach. Prowadziły do nich wydeptane w trawie ścieżki.

Jeszcze w środę 20-latek usłyszy za to zarzuty w oparciu o Ustawę o Przeciwdziałaniu Narkomanii. O jego dalszym losie zadecyduje już wkrótce sąd i prokurator.

new / pless.pl, źródło: KPP Pzczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.