pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lipca 2010
  • wyświetleń: 4883

Prokuratorzy staną przed sądem

Trójka prokuratorów, którzy ukrywali akta spraw prowadzonych w Prokuraturze Rejonowej w Pszczynie, odpowie przed sądem. Podejrzanym postawiono 185 zarzutów. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Prokuratorzy z Pszczyny odpowiedzą przed sądem za niedopełnienie obowiązków, utrudnianie lub udaremnianie postępowania karnego, ukrywanie dokumentów i poświadczanie nieprawd. Aktem oskarżenia objętych zostało także sześć pracownic sekretariatu pszczyńskiej prokuratury. Kobiety usłyszały zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

- Prokuratorzy mieli akta spraw w swoich szafach. Pod koniec okresów rozliczeniowych przekazywali do sekretariatu informacje o zakończeniu postępowaniu, jego umorzeniu lub skierowaniu aktu oskarżenia - w rzeczywistości strony postępowania takich decyzji nie dostawały. Sprawy były wykreślane z rejestru mimo, że faktycznie nie były zakończone - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Wszystkim podejrzanym postawiono łącznie 185 zarzutów - dotyczyły one nieprawidłowości przy 190 różnych sprawach prowadzonych w Prokuraturze w Pszczynie. Proceder wyszedł na jaw w lipcu 2006 roku. Część akt była przechowywana nawet od 1994 roku.

new

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.