pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2010
  • wyświetleń: 2749

Gimnazjum z wizytą na Węgrzech

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

W kwietniu, 27 osobowa grupa młodzieży z klasy III Gimnazjum, przebywała z wizytą partnerską na Węgrzech w zaprzyjaźnionej z Gminą Goczałkowice-Zdrój, Gminą Parasznya. Był to kolejny wyjazd uczniów, jako nagroda za najlepszą prezentację kraju europejskiego w Konkursie Euro-klasa odbywającym się co roku w gimnazjum oraz promujący młode talenty.

Gimnazjum z wizytą na Węgrzech
Gimnazjaliści z Goczałkowic, fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Celem wizyty było pogłębianie wiedzy na temat wspólnej historii i współczesności obu narodów, prezentacja kultury i obyczajowości polskiej, w tym prezentacja potraw kulinarnych. Młodzież przygotowała pokaz multimedialny na temat przyjaźni polsko-węgierskiej, oraz wystąpiła z koncertem muzyki młodzieżowej w składzie 2 gitary, perkusja i 2 solistki. Muzyka towarzyszyła także prezentacji potraw (żurek, bigos, śląski kołocz i tradycyjny chleb).

Dzień Polski zakończyły rozgrywki sportowe w towarzyskich meczach dziewcząt w koszykówkę chłopców w piłkę nożną.

Strona węgierska przygotowała okolicznościową akademię. W godzinach popołudniowych można było podziwiać regionalne tańce węgierskie oraz wysłuchać koncertu zespołów grających na dzwonkach.

Dla młodzieży strona węgierska przygotowała także wyjazd do kompleksu basenów termalnych w Miszkolcu. W drodze powrotnej do kraju zwiedzaliśmy najpiękniejszą jaskinię krasową w Narodowym Parku Aggtelek Baradlę.

Zarówno prezentacja multimedialna jak i koncert gimnazjalnego zespołu, spotkały się z dużym uznaniem strony węgierskiej. Nasze narodowe potrawy cieszyły się ogromnym powodzeniem a niejednokrotnie budziły zachwyt.

Na zakończenie wizyty przekazaliśmy szkole w Parasznyi i tamtejszemu odpowiednikowi Urzędu Gminy okolicznościowe antyramy, podsumowujące wspólne kontakty z ostatnich 5 lat.

Młodzież Gimnazjum wraz z opiekunami składa podziękowanie Panu Wójtowi Krzysztofowi Kanikowi za umożliwienie wyjazdu na Węgry, stanowiące swoistą nagrodę za postawę i osiągnięcia, prezentowane w okresie nauki w Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj