pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 24884

Archeologiczne odkrycie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Na ulicy Bielskiej, w miejscu, gdzie obecnie budowany jest tunel, odkryto elementy sprzed kilku wieków. Na miejscu pojawili się już archeolodzy, a prace zostały wstrzymane.

Podczas robót budowlanych przy przejeździe pod torami wykopano interesujące elementy starodawnej broni oraz monety. Wśród nich datowane na kilka stuleci szóstaki oraz prawdziwe perełki - jeszcze starsze monety rzymskie. To wszystko świadczy o prowadzonym wśród przebywających tu przodków handlu na szeroką skalę oraz o rozwiniętej gospodarce.Archeolodzy mówią o przełomowym odkryciu. Nie wiemy czy przybyli na miejsce badacze nie znajdą czegoś poza wspomnianymi przedmiotami. Prace są prowadzone cały czas.

Oczywistym jest, że znalezisko spowoduje wstrzymanie prac przy budowie przejazdu pod torami. W związku z odkryciem, tunel nie zostanie oddany do użytku w planowanym terminie, czyli w czerwcu tego roku.

Za pomoc dziękujemy: Tadeuszowi Żyle za udostępnienie oryginalnych eksponatów z jego kolekcji, Dariuszowi Skrobolowi oraz Andrzejowi Grabiarzowi za udział w żarcie.

new, Raku / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj