pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lipca 2009
  • wyświetleń: 5847

Nikt nie chce mostu Bronisław

Most pomiędzy Wolą a Harmężem, nazywany Bronisławem, poszukuje gospodarza, który by o niego zadbał. Problem w tym, że leży na granicy gmin, powiatów, województw – i chętnych nie ma.

Gmina Miedźna zaproponowała przejęcie starostwu pszczyńskiemu. Radni powiatowi odmówili. Otrzymali bowiem opinię, że stan techniczny obiektu jest fatalny, że to obiekt tymczasowy, stanowiący zagrożenie, bo gdyby doszło do zerwania jego konstrukcji, naruszona mogłaby zostać stabilność innych mostów na rzece. Tym samym trzeba by nie remontować, a budować nowy za 30-40 mln, na co powiatu nie stać.

Wójt Miedźnej z taką opinią na temat mostu się nie zgadza (jego zdaniem most nie jest wcale tymczasowy, nie zagraża innym mostom i wystarczyłby tylko jego remont) i dziwi go, że radni powiatowi podjęli odmowną decyzję. Planuje zorganizować spotkanie z przedstawicielami ościennych samorządów.

Więcej w papierowym wydaniu Echa.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.