pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2002
  • wyświetleń: 2549

Festyn - MAŁE BASZTARY 2002

W sobotę 25 maja w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Pszczynie odbył się Festyn - MAŁE BASZTARY 2002, którego pomysłodawcą i głównym inspiratorem była mgr Joanna Cieśla, zaś współorganizatorami byli rodzice, uczniowie i nauczyciele.
Celem imprezy była: integracja środowisk uczniów, rodziców i nauczycieli, wzajemne poznanie się we wspólnym działaniu oraz prezentacja osiągnięć Publicznego Gimnazjum nr 3 na forum gminy. To wszystko zostało osiągnięte i „przypieczętowane” wielkim sukcesem, co w swoich zdaniach na temat festynu potwierdzili rodzice, uczniowie i nauczyciele.
Jednomyślnie stwierdzili oni, że była to pierwsza impreza, na której mogli się wszyscy spotkać, porozmawiać, zapoznać i wspólnie pobawić; była wspólna „Makarena”, występy młodych artystów estrady oraz koncert muzyki młodzieżowej, grill, domowe wypieki i napoje. Rodzice mogli zobaczyć szkołę nie tylko jako miejsce nauki, ale i zabawy. Natomiast nauczyciele w rozmowach z rodzicami nie musieli mówić o wynikach nauczania, frekwencji i zachowaniu tylko o tym, co cieszy i bawi. To wszystko obserwowali uczniowie, którzy oprócz tego że się świetnie bawili, mogli zobaczyć swoich rodziców i nauczycieli w różnych, odmiennych od codzienności rolach. „Oby coraz więcej było podobnych w idei imprez” - mówili wszyscy uczestnicy festynu.
Sukcesem festynu było zebranie kwoty 1300 zł na cele szkoły. W uzyskaniu tej kwoty pomogli szczególnie rodzice, którzy upiekli za własne pieniądze przepyszne ciasta (rodzice każdej klasy jedno ciasto) a następnie sprzedali je. Dużo pieniędzy przyniosła też sprzedaż kiełbasek z grilla podarowanych od firmy Tomczykiewicz - Hellwig, napoi oraz roślin ozdobnych z Gospodarstwa Szklarskiego - Kapias. Za to wszystko dziękujemy rodzicom i sponsorom.
Dziękujemy również zespołowi „NA RAZIE” z Czechowic-Dziedzic, który za darmo zechciał wystąpić na naszym festynie i obdarować nas chwilą dobrej muzyki. Przypominam, że zespół ten miesiąc wcześniej zainaugurował w Publicznym Gimnazjum nr 3 cykl koncertów NA BASZCIE, które myślę od września ruszą w naszej szkole pełną parą.
Na koniec chcę jeszcze wspomnieć o nagrodzie MAŁE BASZTARY 2002, która to od zeszłego roku jest przyznawana uczniom i nauczycielom naszej szkoły. W tym roku nagrody otrzymali: Nauczyciel Roku i Nauczyciel klasówka – mgr Aleksandra Spiączka, Uczniowie Roku – Marek Wiera i Maciej Gowin, Sportowiec Roku – Grzegorz Moric, Osobowość Roku – Jakub Skop oraz Organizator Roku – mgr Krzysztof Rozmus.
Impreza była całkowicie bezalkoholowa, co szczególnie cieszy, gdyż młodzi ludzie mogli przekonać się, że bez alkoholu też się można nieźle bawić.
W tworzeniu imprezy pomagali mgr Krzysztof Rozmus - pomysłodawca BASZTARÓW, mgr Marcela Pławecka, mgr Katarzyna Rozmus, mgr Betina Baron, Monika Rodak, mgr inż. Beata Chlipała oraz wielu rodziców i uczniów, za co wszystkim bardzo dziękujemy.

W obecnych czasach szkoła to ścisła i twórcza współpraca nauczycieli i rodziców dla dobra uczniów.

mgr Krzysztof Rozmus

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.