Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 czerwca 2009
  • wyświetleń: 14858

Przyłożył nóż do szyi dzieci i groził

Wydawać by się mogło, że pole manewru było bardzo ograniczone, jednak właściwa reakcja matki dzieci i przybyłych na miejsce zdarzenia policjantów okazały się nieocenione w zapobiegnięciu kolejnej tragedii. Mężczyzna groził swojej żonie, trzymając w ręce scyzoryk i przykładając go do szyi dzieci, że je zabije.

W miniony czwartek dyżurny z tutejszej komendy dwukrotnie przyjął zgłoszenie od 32-letniej mieszkanki Pszczyny, która prosiła o interwencję policji. W pierwszym przypadku nic nie wskazywało na tak drastyczny obrót sprawy. Po prostu, sytuacji jakich wiele, pijany mąż niszczył sprzęt domowy. Policjanci, którzy przybyli na miejsce nie zastali sprawcy, a zgłaszająca- była w pełni usatysfakcjonowana samą obecnością funkcjonariuszy i nie chciała składać żadnego oficjalnego wniosku przeciwko swojemu mężowi.

Nie trzeba było długo czekać, bo już po kilku godzinach policjanci musieli ponownie udać się pod ten sam adres, tj. na ulicę Chrobrego w Pszczynie. Jak się później okazało, 37-latek wygrażał swojej żonie, przykładając nóż do szyi dzieci: 1,5-rocznej dziewczynki i 5-letniego chłopca, że ich zabije. Matka dzieci zachowała się w pełni profesjonalnie i obawiając się o ich życie zadzwoniła na policję. Funkcjonariusze i tym razem nie zastali sprawcy w domu, lecz po krótkotrwałych poszukiwaniach zdołali go zatrzymać.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Został skierowany wniosek do tutejszej prokuratury o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Teraz o losie podejrzanego, 37-letniego mieszkańca Pszczyny, zadecyduje sąd i prokurator. Z pewnością nie bez znaczenia będzie pozostawał fakt, iż mężczyzna w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwo, jakimi są groźby karalne.

KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.