pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 maja 2009
  • wyświetleń: 10478

Noc Muzeów i koncert w Sali Lustrzanej

Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza na nocne zwiedzanie swoich komnat. Wieczór uświetni koncert muzyki klasycznej w Sali Lustrzanej.

Noc Muzeów i koncert w Sali Lustrzanej


23 maja o 18.00 w Muzeum Zamkowym w Pszczynie odbędzie się koncert w wykonaniu pianisty Wojciecha Świtały, laureata wielu międzynarodowych konkursów i skrzypka Piotra Pławnera, który należy do grona najwybitniejszych skrzypków młodego pokolenia. W programie koncertu usłyszymy dzieła tak znanych kompozytorów jak: R. Schumann (Sonata skrzypcowa d-moll), J. Brahms (Scherzo c-moll), G. Bacewicz (3 Tańce, 2 Oberki), K. Szymanowski (Pieśń Roksany, Nokturn i Tarantella). Bilety na koncert w cenie 25 zł do nabycia w kancelarii Muzeum
tel. (032) 210 30 37.

Po koncercie, od 20.00 do 1.00 będziemy mogli w ramach Nocy Muzeów podziwiać wnętrza pszczyńskiego pałacu. Dostępne będą wystawy: wnętrza zamkowe, zbrojownia, wystawa czasowa "Pszczyńscy Hochbergowie" i wystawa czasowa "Książę idzie na polowanie".
We wnętrzach muzealnych oraz salach wystawowych dyżurować będą przewodnicy oprowadzający na życzenie zwiedzających. Bilety wstępu w cenie 1 zł będzie można kupić od 19.45 do 24.00 w kasie.

Nocnemu zwiedzaniu ekspozycji towarzyszyć będzie recital poezji śpiewanej "Noc z muzyką i poezją" w wykonaniu aktorów ze Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w reżyserii Jerzego Kuczery i Jacka Szarańskiego. W programie recytacje poezji K. I. Gałczyńskiego i A. Mickiewicza ("Pan Tadeusz") oraz w Zbrojowni prozy H. Sienkiewicza i S. Żeromskiego.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.