pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 maja 2009
  • wyświetleń: 7654

Tak! dla żeglarzy w Goczałkowicach

Czytelnicy portalu pless.pl w większości chcą pozwolić żeglarzom na uprawianie swojego hobby na wodach zbiornika Goczałkowickiego. Pomysł ten ma też wielu przeciwników.

Regaty żeglarskie na akwenie Łąka


W przeprowadzonej na przełomie kwietnia i maja ankiecie 57% internautów opowiedziało się za dopuszczeniem żaglówek do pływania po jeziorze Goczałkowickim. W komentarzach wybór głównie motywowali dotychczas nie do końca wykorzystaną atrakcyjnością turystyczną tej części naszego powiatu. Przeciwnicy, których było 41%, obawiają się, że żeglarze przyczynią się do zanieczyszczenia tego miejsca. 2% odpowiadających w ankiecie nie potrafiła się zdecydować czy poprzeć lub odrzucić inicjatywę.

Gdyby dopuszczenie żeglarzy na jezioro zależało zatem od internautów, to już niebawem w Goczałkowicach zobaczylibyśmy żaglówki. Opinia należy jednak do urzędników i to oni zadecydują czy na jeziorze będzie możliwość uprawiania wybranych sportów wodnych.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.