Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 12090

Zmarł pasażer, kierowca pijany

W minioiny weekend policjanci z pszczyńskiej drogówki interweniowali ze szczególnie wzmożoną częstotliwością. Najtragiczniejsze w skutkach okazały się jednak dwa wypadki drogowe, gdzie kierowcy uderzyli w przydrożne drzewa.

W pierwszym przypadku śmierć poniósł mieszkaniec Suszca. Jego brat walczy w szpitalu o życie. Badanie u kierowcy wykazało 1,7 promila. W drugim przypadku, zakleszczonego w Audi kierowcę wyciągali strażacy. Ze względu na odniesione obrażenia umieszczono go w szpitalu.

W niedzielne popołudnie, około godziny 16.35, dyżurny z tutejszej komendy otrzymał zgłoszenie o zaistniałym wypadku drogowym w miejscowości Suszec na ul. Wyzwolenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów przybyłych na miejsce zdarzenia wynikało, że kierowca skody felicji jadąc ulicą Wyzwolenia w kierunku ulicy Pszczyńskiej na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia pasażer, 32-letni mieszkaniec Suszca, zmarł w szpitalu. Jego 33-letni brat walczy o życie. Podane przez policjantów kierowcy, 30-letniemu mieszkańcowi Kryr, urządzenie badające trzeźwość, wykazało u niego 1,7 promilla. Jego stan jest również bardzo ciężki.

Kolejne zdarzenie, także zakończone, niestety, na przydrożnym drzewie, miało miejsce w Warszowicach na ul. Pszczyńskiej. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że około godziny 22.30 kierowca audi 80 jadąc ulicą Pszczyńską w kierunku trasy DK-1 zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Z uwagi na obrażenia ciała 20-latek z Jastrzębia został umieszczony w szpitalu. Jego stan trzeźwości będzie znany już wkrótce, po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w pobranej od niego krwi.

Jak się okazało, promili w miniony, słoneczny weekend, na ziemi pszczyńskiej było więcej. W sumie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej komendy policji zatrzymali do kontroli dziesięciu nietrzeźwych kierowców. Alkoholowy bilans wyniósł 19,22 promila.

KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.