pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 grudnia 2008
  • wyświetleń: 2298

Profesor pawłowickich gimnazjalistów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach" podaj

Witek Wilk - muzyk, nauczyciel, perkusista jazzowy - otrzymał w tym roku tytuł Profesora Honorowego Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach.

Tradycyjnie już tytuł nadano podczas przedświątecznego spotkania wigilijnego, jakie rokrocznie dla uczniów i zaproszonych gości jest organizowane w szkole. Na spotkaniu nie zabrakło księdza biskupa Gerarda Bernackiego, który dziewięć lat temu jako pierwszy otrzymał tytuł Profesora Honorowego Gimnazjum.

Część artystyczna - w wykonaniu uczniów - była oryginalnym montażem słowa, światła, obrazu i dźwięku opowiadającym o istocie świąt Bożego Narodzenia. Po niej nastąpiło uroczyste nadanie tytułu Witkowi Wilkowi, złożenie przysięgi przez nowego profesora i entuzjastycznie przyjęty przez młodych ludzi krótki występ perkusisty.

Profesor Witek opowiadał uczniom o swoich doświadczeniach w pracy nauczyciela i zachęcał do rozwijania talentów. Na zakończenie spotkania wszyscy zgromadzeni przełamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Młodzi ludzie mieli jeszcze okazję do bezpośredniej rozmowy ze swoim gościem.

UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach" podaj