pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2008
  • wyświetleń: 18906

Będzie rondo zamiast skrzyżowania

Skrzyżowanie ulic: Katowickiej, Chopina, Bieruńskiej i Miarki - tam gdzie teraz jest objazd przez Pszczynę, wkrótce mogą rozpocząć się roboty drogowe.

Rozbiórka wiaduktu, budowa przejazdu pod torami, a także roboty na drodze krajowej nr 1 to nie wszystkie prace drogowe w najbliższym czasie w Pszczynie i okolicy. Niebawem powinna ruszyć także przebudowa skrzyżowania ulic: Katowickiej, Chopina, Bieruńskiej i Miarki.

Prace planowo mają potrwać do sierpnia 2009 roku. Od września zamiast skrzyżowania w tym miejscu będziemy przejeżdżać już przez rondo łączące wszystkie cztery ulice. W ramach projektu zostaną przebudowane także sąsiednie chodniki. Zakres robót obejmuje także prace przy instalacji gazowej, energetycznej oraz kanalizacji deszczowej.

Na początku przyszłego miesiąca Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie wyłoni w drodze przetargu wykonawcę robót. O tym kto podejmie się prac dowiemy się 6 listopada.

Wspomniane skrzyżowanie w tej chwili spełnia rolę objazdu przez Pszczynę po zamknięciu wiaduktu na ulicy Bielskiej.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.