pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 października 2008
  • wyświetleń: 1435

Wolanie wyróżnieni na festiwalu

W dniach 3–5 października w Polanicy Zdroju odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych „Tęcza Polska”. Powiat pszczyński, Gminę Miedźna reprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Wolanie” z Woli.

Organizatorem Festiwalu była Krajowa Rada Spółdzielcza oraz miasto Polanica Zdrój a patronat nad imprezą objął Wicepremier Rządu RP Waldemar Pawlak oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Tęcza Polska uznawana jest za jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez w Polsce. Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności i jest autentycznym świętem folkloru. Niewątpliwą atrakcją przeglądu była barwna i rozśpiewana parada zespołów połączona z tanecznymi prezentacjami.

Podczas Festiwalu na scenie Teatru Zdrojowego zaprezentowały się zespoły z całej Polski. Wystąpiły też zespoły zagraniczne m.in. z Litwy i Czech. Jury nie miało więc łatwego zadania: porównać i ocenić tak szerokie spektrum spółdzielczej twórczości.

Grand Prix Festiwalu zdobył zespół „Poloneziaki” z Bielawy oraz „Sądeczanie” z Nowego Sącza. Zespół „Wolanie” otrzymał wyróżnienie – nagrodę Banku Spółdzielczego w Piasecznie.

Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.