pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 października 2008
  • wyświetleń: 2845

Niepełnosprawni: Jak pokonali bariery

Izydor Brudys i jego rodzina to typ ludzi, którzy nie tracą czasu na użalanie się nad sobą, tylko zakasują rękawy i zabierają się do działania. Ostatnio wielkim wysiłkiem przebudowali część domu, by pokonać bariery architektoniczne.

Wystarali się na ten cel o środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zgodzili się nam o tym opowiedzieć, bo przekonaliśmy ich, że mogą w ten sposób pomóc innym niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Dom Brudysów, choć nie taki stary, nie był wcześniej w żadnym miejscu przystosowany dla osoby na wózku. Bo też nikt nigdy nie przypuszczał, że będzie tu taka potrzeba. Izydor był to chłop na schwał, okaz zdrowia, do tego niezwykle przedsiębiorczy. Po przyjściu z wojska planował założyć własną działalność - zakład garbarski kupił już nawet sprzęt).

I nagle się przeziębił, pojawiły się dziwne trudności z chodzeniem, a szczegółowe badania wykazały, że to stwardnienie rozsiane. Był wtedy po trzydziestce. Teraz ma 43 lata. Na wózku porusza się około 10 lat.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.